Katra īstena latviešu web programmētāja dabā ir pēc noklusējuma noliegt (nolikt) jebkura cita programmētāja veikto darbu un izmantot tikai savu kodu, kurš esot visātrākais, visdrošākais un visādi citādi labākais.

Šoreiz es netēlošu īsteno latviešu web programmētāju un ņemšu vienu gatavu web publicēšanās rīku WordPress. Iemesls tam visam ir gaužām vienkāršs – es neuzskatu par vajadzīgu atkārtoti izgudrot divriteni – tā vietā es tam pavadīto laiku labāk veltu vai nu rakstīšanai, citam darbam vai vienkārši izklaidei. Šajā gadījumā manos plānos ietilpst dot zināmu ieguldījumu WordPress attīstībā un izveidot tam latvisko tulkojumu. Pie tam pašlaik esmu ticis jau līdz aptuveni 37% no visa paveicamā darba.

Man liekas, ka ir mazliet nepareizi popularizēt uzskatu, ka jebkas, ko neesi darījis tu pats ir nekam nederīgs. Tieši tāpēc es tagad ņemu un popularizēju WordPress publicēšanās rīku. To var arī pamatot pavisam triviāli no finansiālā viedokļa. Lai uzbūvētu kaut ko līdzīgu WordPress rīkam būtu nepieciešamas vairākas dienas vai pat nedēļas laika no vietas. Ņemot vērā, ka tajā laikā nekas cits netiek darīts, šo laiku mēs varam vienkārši ņemt un pārrēķināt savā algā, cik mums būtu jāsaņem par šāda rīka izstrādi. Nu ko – vai esi gatavs pēc nedēļas pārlikt teiksim 100 vai 200Ls no vienas savas kabatas otrā? Es ne. Tāpēc es izvēlos WordPress un dzīvoju laimīgs, kamēr vesels bariņš ar nerēķinātājiem spiegdami atkal plēsīsies par to, vai WordPress ir mēsls, vai Linux ir labāks par Windows, vai MSIE ir lēnāks par Mozilla Firefox un par citām populārām tēmām.

Drošība

Katrs risinājums ir tik drošs, cik saprātīgs ir tā lietotājs.

Vecie ieraksti

Vecos ierakstus varbūt kaut kad pārcelšu uz jauno sistēmu, taču nevaru to apsolīt, drīzāk uzlikšu kaut kur publiski veco lapu.

Kas te ir sagaidāms?

Kaut kas līdzīgs tam, kas bija iepriekš. Ja cilvēks kaut ko apsola un pēc tam tam neatliek laika un nevar izdarīt, viņš jūtas nomākts un pārdzīvo. Ja cilvēks neko neapsola, bet izdara kaut ko vērtīgu un labu, tad gan viņš gan pārējie jūtas daudz labāk, nekā tad, ja ir solīts un izdarīts. Tā teikt labāk labs pārsteigums, nekā gaidīts rezultāts. Pie tā arī pieturēsimies.