Aleksandrs piespēlēja saiti uz Zend lapā atrodamu šodienas paziņojumu presei - Zend announces strategic investments from Intel Capital & SAP Ventures.

“Companies can use PHP to develop custom applications and commercial web-based applications, such as an airline e-ticketing system,” said Will Swope, vice president and general manager of Intel’s Software and Solutions Group. “We’re investing in companies that provide robust tools for the open source and PHP developer communities, letting enterprises deploy mission critical PHP applications in several weeks, instead of months. Intel will work with Zend to help the company optimize its PHP solution for use across Intel processor-based PCs and servers.”

Ko tas nozīmē parastiem PHP programmētājiem? Varbūt šodien tas nenozīmē pilnīgi neko. No otras puses tas paver pavisam jaunas iespējas iebīdīt PHP risinājumus lielos uzņēmumos, kuros attiecīgi arī apgrozās lielas naudas un ja jau runa ir par lielas naudas apgrozīšanu, tad nevar palikt arī bez laba atalgojuma. Ne velti InfoWorld savā rakstā The top 20 IT mistakes to avoid 18. vietā bija ierindojis kļūdu par PHP nenovērtēšanu interneta risinājumu izstrādē.

Ir interesanti novērot, ka nu jau vairāki lieli uzņēmumi (kaut vai, piemēram, MySQL AB), kas izstrādā atvērtā koda programmatūru, darbojas ļoti veiksmīgi, piesaista gigantu investīcijas un visādi citādi iekaro lielu attiecīgās sfēras tirgus daļu.