Kādu laiciņu atpakaļ rakstīju, ka piedalos PHP Editors organizētajā konkursā. Konkursa doma bija rakstu un visādu citādu PHP materiālu rakstīšana. Konkurss noslēdzās vēl pagājušajā gada 31. decembrī, bet šodien ir paziņoti rezultāti.

Kopā tika iesniegti ap 70 dažādi resursi, tajā skaitā pamācības, nelieli triki, funkcijas, OOP klases, veselas PHP programmas un pat viens PHP paplašinājums. Aplūkojot rezultātus, 3. vietā atradu savu risinājumu WiseWiki. Nu ko, prieks un laime, tagad jāsagaida, kad pirmās divas vietas izvēlēsies savas balvas no saraksta un tad varēšu izvēlēties sev divas no atlikušajām.

Starp citu, sagadījās tā, ka WiseWiki patiesībā nemaz netika rakstīts konkursam, bet coders.lv vajadzībām. Bija doma izveidot sava veida wiki, kurā varētu publicēties visi interesenti, taču diemžēl wiki laikam nav īsta latvieša dabā un pasākums paspēja apsīkt jau pagājušā gada septembrī. Lai nu kā, vismaz esmu guvis kaut kādu atlīdzību par ieguldīto darbu programmēšanā.

Galvenais, ko es gribēju pateikt, ir - vajag uzdrošināties un piedalīties, ja nepaveiksies pirmajā reizē, iespējams, paveiksies nākamajā. Pietiek katram savā stūrī kurkstēt, ka viss ir slikti - nav nemaz tik traki, vajag tikai darboties. Vismaz šajā konkursā dalībnieku un iesniegto resursu nebija nemaz tik daudz, lai viņus nevarētu pārspēt. Zināma daļa no resursiem patiesībā bija triviāli, kaut vai piemērs ar PHP funkciju - cilvēks bija pamanījies pat iesniegt phpinfo() funkciju. Protams, bija arī ļoti spēcīgas un pārdomātas kandidatūras, piemēram, otrajā vietā esošā šablonu sistēma Kwartz-php. Tās dokumentācija ir vien ko vērts.

P.S. ja pareizi sapratu, tad PHP Editors no 24. janvāra līdz 28. februārim organizē jaunu konkursu, kas stipri līdzinās iepriekšējam - varbūt ir vērts izmēģināt savus spēkus un iegūt kādu vērtīgu balvu!