Tāpat kā katru gadu, arī šogad (piektdien, 13. maijā no pulksten 16:00 līdz 21:00 pēc Latvijas laika) notiek gadskārtējais Internet Problem Solving Contest konkurss, kurā programmētāju komandām 5 stundu laikā būs jāatrisina pēc iespējas vairāk problēmu. Komandā var būt no viena līdz pat 3 programmētājiem.

Programmēt var praktiski jebkādā sev ērtā programmēšanas valodā (pagājušajā gadā izmantoju PHP), ar atsevišķiem izņēmumiem, jo rezultāts ir nevis programmas kods, bet gan izvaddati, kuri ir jānosūta automātiskam testēšanas rīkam. Katrai no risināmajām problēmām ir divu veidu ievaddati – vienkāršie un sarežģītie. Ir arī problēmas, kuru vienkāršos ievaddatus var atrisināt bez programmēšanas – vienkārši nedaudz matemātiski parēķinot vai loģiski padomājot.

Pagājušajā gadā izmēģināju savus spēkus un diez ko labi neveicās – 391. vieta no 477 komandām, kas iesūtīja kaut vienu pareizu problēmas risinājumu. Šogad piedalīties neiznāks, jo piektdienas pēcpusdiena jau ir saplānota un ir padomā citas lietas, taču vēlāk ar interesi pasekošu līdzi tam, kā ir veicies citiem Latvijas pārstāvjiem.

Papildus informācija konkursa mājas lapā: IPSC