Gandrīz katrai digitālajai fotokamerai nāk līdzi disks ar programmatūru, kurā ir speciāli izstrādāta programmatūra, ar kuras palīdzību var veikt dažnedažādas attēlu manipulācijas. Kad tikko iegādājos savu digitālo fotoaparātu (nu jau divus gadus atpakaļ), biju sajūsmā par panorāmisku fotoattēlu veidošanas iespējām. Gāja laiks, sāku mazliet vairāk intersēties par fotografēšanu un līdzi doto programmatūru nomainīja Autostitch.

Interesanti ir tas, ka programmatūrai atliek tikai norādīt bilžu sarakstu, kuras ir jāsalīmē. Tā pati spēj atrast kopīgās bilžu daļas un salīmēt tās gan pa horizontāli, gan pa vertikāli. Piemēram, nu jau pāris nedēļas atpakaļ veidota panorāma ar Ventas rumbu [1.5MB].

Šis gan ir samazināts attēla variants, jo oriģināls sanāca aptuveni 9MB liels. Lai nu kā, tiem, kam tas interesē – fotografēts ar visparastāko ainavas foto režīmu, bez statīva, kopā, ja pareizi atceros 8 attēli maksimālajā izšķirtspējā. Teorētiski jau varēja veidot vēl apjomīgāku panorāmu, iekļaujot arī panorāmu pa vertikāli, bet to kādu citu reizi. Ja līdzi dotajai programmatūrai varēja tīri labi redzēt bilžu salīmēšanas robežas, tad šai šīs robežas (vismaz es ar savu LCD monitoru) nevaru tik labi pamanīt.

Sīkāk ar šīs programmatūras iespējām varat iepazīties izstrādātāju mājas lapā.

P.S. Fotoaparāts – Canon Powershot A70