Neskatoties uz to, ka PHP 5.1 vēl ir beta stadijā, saņēmos un uzinstalēju, lai pārliecinātos praksē par to, cik liels ir ieguvums ātrdarbībā.

Tā kā serveris, uz kura tas viss tiek darbināts ir diezgan pavecs, tad no vienas puses ātrdarbība ir ļoti aktuāla, no otras puses – jārēķinās ar to, ka uz jaunāka servera ātrdarbības ieguvums varētu būt izjūtams daudz labāk. Lai nu kā, intereses pēc veicu pavisam triviālus testus. Pirms PHP atjaunināšanas vairākas reizes pēc kārtas pārlādēju 3a3-interactive.net pirmo lapu. Laiki, kuri uzrādījās WordPress iebūvētajā hronometrā bija robežās no 1.45 sekundēm līdz 1.80 sekundēm. Veicot tādas pašas darbības pēc PHP atjaunināšanas, attiecīgais laiks samazinājās robežās no 1 līdz 1.2 sekundēm. Sīkums, bet patīkami.

Attiecībā uz problēmām, kādas radās migrēšanas rezultātā:

  • daži kļūdu paziņojumi par to, ka kaut kas nav kārtībā ar date funkciju, kas tika veiksmīgi novērsts vienkārši atslēdzot kļūdu paziņojumu rādīšanu;
  • nelielas problēmas ar SquirrelMail, kurš ir rakstīts izmantojot PHP4 objektorientēto pieeju, taču veicot dažas modifikācijas izejas tekstā tagad funkcionē tīri labi arī uz PHP 5.1.

To, vai tas nebija skrējiens ar galvu sienā, uzzināsim jau tuvākajās dienās…