Nu jau vairs neatceros, cik gadus, bet liekas, ka jau veselu mūžību savā darbā izmantoju HTMLPad, lai rediģētu HTML kodu. Tas, manuprāt, ir viens no veiksmīgākajiem HTML redaktoriem, kas neskatoties uz plašo iespēju klāstu piedāvā arī apbrīnojamu ātrdarbību.

Pēdējā laikā gan manas prasības pret redaktoriem pamanījās augt straujāk, nekā paši redaktori un tāpēc nu jau vairāk kā gadu ikdienas darbā izmantoju Zend Studio. Taču pēc visa spriežot, situācija var mainīties. Pie tam var mainīties par labu mūsu pašu vietējam programmatūras izstrādātājam.

No 3. marta publiski ir pieejama jaunākā HTMLPad versija, kas šoreiz piedāvā uzreiz vairākus un ļoti būtiskus jauninājumus. Patiesībā ieraugot šo izmaiņu sarakstu pirmajā brīdī paliku uz pauzes – “bet ko tad vēl vispār tīmekļa programmētājam vajag”? Manuprāt vērtīgākie jaunievedumi:

  • UTF-8 support
  • Bracket highlighting
  • Code collapse (experimental feature, will be improved in the future)
  • Built-in FireFox preview
  • Settings export feature (easily allows to export registry settings to a file)

Protams, katram ir savas vēlmes un vajadzības, taču šobrīd ir sajūta, ka šis redaktors jau pirmdien darba vietā nomainīs lēno un masīvo Zend Studio. Ar pilno jauninājumu sarakstu varat iepazīties izstrādātāja mājas lapā.

Mazliet ilgāk padomājot un patestējot šo produktu, pamanīju dažas lietas, ko es vēl vēlētos ieraudzīt šajā produktā:

  1. SVN integrācija. Varētu iztikt arī bez šīs integrācijas, taču tas dotu vēl papildus ērtības darbā.
  2. Iespēja publicēt failus ne tikai uz parastu FTP serveri, bet arī caur SSH savienojumu.
  3. Rindas vai koda gabala kopēšana ar saīsnes (shortcut) palīdzību, piemēram, Zend Studio uzbraucam uz koda rindiņas vai iezīmējam koda bloku, nospiežam Ctrl+D un mūsu iezīmētais koda gabals vai rindiņa tiek nodublēta, neaizskarot Windows iebūvēto starpliktuvi (clipboard)
  4. Search -> Search in files rezultātu sarakstā būtu ideāli ieraudzīt jau kaut kādu fragmentu no koda, kas tiek atrasts. Tāpat būtu ļoti ērti, ja varētu šos meklēšanas rezultātus iezīmēt pa vairākiem un kopēt starpliktuvē.
  5. Programmatūrā iebūvētajā uzdevumu joslā būtu ļoti ērti, ja varētu atvērtos failus aizvērt līdzīgi, kā Firefox cilnes (tabs>), kā arī piedāvāt aizvērt visus pārējos atvērtos failus, izņemot to, uz kura tiek klikšķināts (Close all but this).

Iemēģinot darbībā jauno redaktoru, nākas secināt, ka tā darbība tāpat, kā līdz šim ir stabila, intuitīva, vienkārša un kas pats galvenais – tikpat ātra kā iepriekš. Īsi izsakoties – manā uztverē šis redaktors ir pamatoti uzskatāms par vienu no labākajiem pieejamajiem redaktoriem.

Ja tev vēl joprojām ir sajūta, ka neesi atradis savu īsto redaktoru vai vienkārši gribas pamēģināt ko jaunu, šis ir īstais brīdis. Lai arī redaktors nav bezmaksas, tā cena salīdzinot ar tā piedāvātajām iespējām ir salīdzinoši smieklīga.

Papildus parastajam HTML redaktoram tiek piedāvātas arī jaunākās Rapid CSS Editor, Rapid PHP Editor un WeBuilder versijas, kas piedāvā papildus funkcionalitāti tīmekļa aplikāciju izstrādātājiem.