Pēdējā laikā esmu kļuvis apzinīgāks un sācis vairāk domāt par to, ka jālieto legāla programmatūra. Tā jau kādus pāris gadus man nav nelegāla Tildes Biroja, pat bakalaura darbu rakstīju OpenOffice bez gramatikas pārbaudes. Līdz ar Tildes biroja iztrūkumu, iztrūkst arī datorvārdnīca, parasti lietoju letonika.lv piedāvājumu vai dictionary.site.lv.

Tā nu sagadījās, ka nācās uzrakstīt pāris vēstules vāciski, taču tā kā mans vācu valodas krājums ir maigi izsakoties stipri nabadzīgs, tad nu ķēros pie vārdnīcu meklējumiem. dictionary.site.lv vācu valodu neatradu, toties atradu to letonika.lv. Pāris dienas iepriekš biju lasījis par letonika.lv uzlabojumiem kādā no vietējiem blogiem. Viss, kas vai nu pašā ierakstā vai komentārā bija pieminēts, bija fakts, ka nomainījies izskats un pati vārdnīca kļuvusi stipri lēnāka.

Manuprāt ir vairākas citas būtiskas izmaiņas:

  • Vārdnīcu vairs nevar īsti darbināt bezmaksas režīmā – meklējot vārdus, visu laiku tiek teikts, ka nekas netiek atrasts, bet kad klikšķina uz konkrētiem vārdiem sānā, tad tiek prasīts iegādāties abonementu.
  • Beidzot ir iespējams arī pašu vārdnīcu normāli abonēt tiešsaistē. Pirms tam skatījos un vienīgais veids, kā tikt pie abonementa bija ņemties ar bankas pārskaitījumiem un bija jāgaida kaut kādas pāris dienas apstiprināšanai. Šobrīd ir izstrādāta abonementu iegāde ar SMS palīdzību, kas darbojas reālā laikā. Tad nu šodien pie reizes arī izmantoju lielisko iespēju iegādāties vienas dienas abonementu par Ls 0.35. Nosūtu SMS, saņemu kodu, ievadu kodu un lietoju vārdnīcu – viss mazāk kā minūtes laikā.

Secinājums – beidzot Tilde ir atradusi veidu, kā noorganizēt nesāpīgu maksas vārdnīcas lietošanu.