Laiciņš, labs, mājas darbi apdarīti, tālāk jau vairs divu domu nav – lejā uz pagrabu pēc velo, foto soma plecos un aidā tālēs zilajās. Tieši tam jau patiesībā arī ir domāta vasara, lai arī tādas biroja žurkas, kā programmētāji varētu tikt pie saules stariem un padarīt mazliet brūnākus savus bālos ķermeņus. Pirms izbraukšanas vēl tikai mazliet apskatījos kartē, cik tad īsti tālu no Baložiem ir Bolderāja, jo tieši tur bija doma aizvizināties – nu jau kādus 6 gadus dzīvojoties pa Rīgu, liekas tur tā arī nebiju bijis, tik vien kā pāris reizes braucis garām ar kādu no kuģīšiem pa Daugavu.

Nez kāpēc biju iedomājies, ka visu ceļu varēšu ērti braukt gar Daugavas malu un skatīties kas notiek gan šajā, gan otrā pusē upei, diemžēl tā īsti tikt klāt pie paša ūdens varēja tikai pavisam nedaudzās vietās.

It kā sākumā bija doma, ka varētu aizbraukt līdz pat pašai jūrai, taču ņemot vērā, ka līdzi nebija karte un nebija nekādas nojausmas, cik tālu esmu ticis un cik tālu vēl ir jābrauc līdz jūrai, tad vienkārši vienā brīdī griezos apkārt un braucu uz māju pusi – sāka parādīties gan pirmās paguruma pazīmes, gan arī vienkārši neizturami sāka sāpēt dibens – tā arī laikam vēl neesmu pieradis pie tik ilgas sēdēšanas uz velo sēdekļa, vai arī vienkārši jāsaņemās un jānopērk bikses ar polsteriem :).

Visā visumā interesanti – pabraucot tā lēnām uz to pusi var atgriezties aptuveni pāris gadus senā pagātnē – tajā pusē praktiski nemanīju nevienu jauno daudzstāvu apbūves projektu, privātmājas arī cik manīju bija tikai pāris tādas labi sakoptas, pārējās visas saglabājušās no padomju laikiem, pie tam diezgan daudzās vietās pat māju numura zīmes vēl ir saglabājušās gan ar krievisko ielas nosaukumu, gan latvisko. Braucot ar velo ik pa brīdim nācās secināt, ka kaut kur pa ausu galam dzirdētais par dažādām smakām pārpildīto Bolderājas gaisu ir patiesība.

Ja tā padomā, tad laikam šī varētu būt bijusi garākā distance, ko esmu paveicis savā velo braukšanas laikā. Kopā nobraukti 55.36km, ceļā pavadītais laiks ~3.5h, vidējais ātrums ~16km/h. Laikam būs vien jāiegādājas bluetooth GPS modulis, lai varētu pēc izbraucieniem paskatīties kā un kur esmu vizinājies.