Nevienam nav noslēpums, ka programmētāji mēdz nosēdēt visu dienu pie datora un tā arī ne reizi nepiecelties, neatpūsties, neizlocīties. Vienīgie iemesli, kāpēc progrmamētāji atpūšas ir pavisam triviāli:

  1. Māte daba sauc – WC apmeklējums
  2. Izsalkums – pusdienas, lai gan varētu gadīties, ka arī pusdienlaiks bieži vien tiek atsēdēts pie datora
  3. Slāpes – lai aizstaigātu līdz tuvējam veikalam pēc kāda dzeramā, vai sliktākajā gadījumā aizietu līdz biroja otram stūrim un uztaisītu kādu krūzi kafijas/tējas vai vienkārši ielietu svaigu vēsu ūdeni no ūdens automāta

Dikti maz to iemeslu? Diezgan daudzi programmētāji smēķē un tādējādi piespiež sevi ar atkarības palīdzību novērsties no datora un atpūsties ik pēc laika uz kādu brīdi. Tieši pāris dienas atpakaļ pamanīju kādu ierakstu tepat Latvijas blogā, kurā tas pat tiek atzīts par vienu no smēķēšanas plusiem, lai arī pats bloga autors nesmēķē.

Te nu būtu vietā padalīties ar informāciju, kā tas notiek pie mums darbā. Agrāk, kad tikko sāku strādāt savā pašreizējā darba vietā pat bija izveidojusies interesanta situācija – neviens programmētājs nesmēķēja, smēķēja visi pārējie neprogrammējošie darbinieki. Tagad, kad uzņēmums ir pietiekami izaudzis, ir arī uzradušies smēķējoši programmētāji.

Aptuveni 3 nedēļas atpakaļ tika izdarīti pāris secinājumi – smēķētāji diezgan bieži dodas smēķēt, atpūšas, kamēr nesmēķētāji tā arī no krēsla nepieceļas. Kā jau var iedomāties, tad priekšniecībai sāka likties, ka smēķētāji strādā mazāk, attiecīgi vajadzētu kaut ko darīt, lai arī nesmēķētājiem būtu iemesls kādu reizi atiet no datora un atpūsties. Darbā tika izveikta aptauja, ko darīt, bija vairāki varianti (ja nemaldos, tad ar prioritāti tika aptaujāti tieši nesmēķējošie programmētāji):

  1. Uzstādīt basketbola grozu pagalmā – problēma: neviens īpaši negribēs iesvīst un pēc tam atgriezties pie darba. Atcelts.
  2. Iegādāties galda tenisu – problēma: liels galds, vienlaikus var spēlēt tikai 2 cilvēki. Atcelts.
  3. Iegādāties galda hokeju – iespējama problēma: iespējams, ka ātri salūzīs. Atcelts.
  4. Iegādāties biljarda galdu – problēmas: liels galds, dārgs, vienlaikus var spēlēt 2 spēlētāji, ilgas spēles. Atcelts.
  5. Iegādāties novusa galdu – bonuss: mobils galds, vienlaikus var spēlēt pat 4 cilvēki. Pieņemts.

Galu galā tika iegādāts novusa galds, kas arī savu uzdevumu daudz maz pilda. Lielākā daļa programmētāju jau ir paspējuši iemēģināt savu roku spēlē, ir pietiekams iemesls izkustēties no datora.

Tā nu, cienītais darba devēj, ja jūsu kolektīvā ir programmētāji, kas nesmēķē, tad ieteiktu jums noziedot kādus aptuveni 70Ls par novusa galdu vai līdzvērtīgu summu par citu galda spēli, kas prasa izkustēšanos no datora un nesmēķējošie programmētāji būs laimīgāki (tiesa pirms tam ir vērts apspriesties ar pašiem programmētājiem, vai viņi to vēlas). Arī komunikācijai, kas ir viens no veiksmīga darba stūrakmeņiem, starp programmētājiem vajadzētu uzlaboties.