Sen sen atpakaļ pārtulkoju kādu salīdzinoši vienkāršu PHP grāmatu latviešu valodā un cilvēki to vēl līdz šim brīdim izmanto kā savu PHP apguves sākuma literatūru. Tā kā latviešu valodas PHP lietotāju skaits ir pārāk mazs, lai būtu izdevīgi rakstīt biezas grāmatas par sarežģītām ar PHP saistītām tēmām, tad vienīgais uz ko mēs varam cerēt – kāds iztulkos vai uzrakstīs kādu mazāku, taču labu un diezgan specifisku pamācību, kā izdarīt vienu vai otru lietu.

Ir jau pagājuši laiki, kad cilvēki centās katru reizi būvēt sistēmas no pašiem pamatiem. Protams ir gadījumi, kad tā ir vienīgā pareizā izvēle, taču vēl biežāk cilvēki sāk novērtēt citu veidoto darbu augļus. Tā pirms dažiem gadiem secināju, ka WordPress kā platforma ir pietiekami spēcīga, lai vairs nebūtu vērts katram bloga īpašniekam censties un rakstīt savu dzinēju. Šobrīd jau ļoti liela daļa blogu darbojas tieši uz WordPress vai kāda cita gatava produkta.

Līdzīgi ir arī ar programmēšanu. Kādā brīdī tu vienkārši saproti, ka cita darbu izmantot nemaz nav tik slikti. Pie tam ja tas vēl ir veidots izmantojot labo programmēšanas praksi, tad tas drīzāk tavam darbam piedod papildus vērtību, nevis kaunu. Tā nu dažas nedēļas atpakaļ papētīju Zend Framework un secināju, ka tas ir tā vērts, lai par to iztulkotu kādu pamācību no angļu valodas. Lai arī tulkošanai vairs nav tāda nozīme, kāda tā bija PHP programmētāja rokasgrāmatas tulkošanas laikā, manuprāt, reizi pa reizei ir vērts parūpēties, lai kaut ko varētu lasīt arī latviski.

Tiem, kurus tas varētu interesēt:

Oriģinālās pamācības angļu valodā: