Jūlija sākumā veicu ieguldījumus savas bankas ieguldījumu fondos. Tobrīd likās, ka paspēlēšanās ar 300 EUR varētu būt gana interesanta un, ņemot vērā fondu pagātnes ienesīguma datus, arī tīri izdevīga. Diemžēl piepildijās vecā labā patiesība par to, ka vēsturiskais fondu ienesīgums nekādā veidā negarantē līdzvērtīgu ienesīgumu arī nākotnē.

Veicot ieguldījumus nebiju izvēlējies nekādu atkāpšanās stratēģiju neveiksmes gadījumā, jo ieguldītā summa bija salīdzinoši neliela. Sākotnējā doma bija par vieglu un ātru komisijas maksu atpelnīšanu jau pāris mēnešu laikā. Diemžēl viss noritēja savādāk, nekā plānots un biegu beigās izrādījās, ka izvēlētās fondu apliecības es biju pamanījies nopirkt par teju augstāko iespējamo cenu.

Laiku pa laikam pasekoju līdzi saviem rezultātiem ieguldījumos, līdz pirms pāris nedēļām sapratu, ka paredzamā nākotnē nav cerību ar šādu ieguldījumu tikt pie peļņas. Mani ieguldījumi fondos izrādījās gana neveiksmīgi. Lai arī sākumā biju domājis ieguldīt fondos un skatīties, kā notiek svārstības ilgtermiņā, tomēr mana nervu sistēma nebija tam gatava – pagājušajā nedēļā, kad bija kārtējais kritums fondu vērtībai, nolēmu pārdot savas fondu apliecības. Protams, var teikt, ka ieguldījumi fondos ir ilgtermiņa un ka peļņa 3-5 gadu periodā ir garantēta, taču man kaut kā neradās vēlme pārliecināties par šo apgalvojumu patiesību, jo zaudējumi bija jau sasnieguši gandrīz 25% no ieguldītās summas. Nolēmu, ka pietiks ar zaudētiem 80 EUR no 300 ieguldītajiem EUR, lai būtu mācība, ka nav ko līst lietās, par kurām ir maza sajēga. Ņemot vērā salīdzinoši augstās latu depozīta likmes, tas viennozīmīgi šobrīd būtu prātīgāks ieguldījums.

Tā kā šobrīd beidzot (pēc vairāk nekā 3 gadiem) fināla posmā ir iegājusi mūsu dzīvokļa iekārtošana, tad secināju, ka labāk šos fondu tirgū nezaudētos līdzekļus tomēr ieguldīt dzīvokļa labiekārtošanā.

Mācība: ticiet tam, ko bankas raksta savās reklāmās – “vēsturiskais ienesīgums negarantē līdzvērtīgu ienesīgumu nākonē”.

Šāda mācība gan neizslēdz ieguldījumu veikšanu tālākā nākotnē, taču pirms fondu apliecību pirkšanas tomēr kaut kas no šīm lietām ir jāsaprot :)