Dažas dienas atpakaļ rakstīju par to, ka piedalījos pirmajā velokrosā savā mūžā. Kā par brīnumu tā īsti pat neizjutu muskuļu sāpes pēc šī pasākuma. Labi, stāsts šoreiz ir par kādu interesantu projektu, kuru pamanīju sakarā ar šīm sacensībām. Baložu velokrosa mājas lapas diskusiju sadaļā kāds komentētājs bija ievietojis saiti uz lapu sportafoto.lv, kurā esot iespējams apskatīties šo sacensību bildes. Tā kā man pašam no sacensībām ir vien dažas draudzenes fotografētās bildes, tad ar interesi gribēju apskatīties arī sportafoto.lv esošās bildes. No sākuma mani nedaudz samulsināja fakts, ka visām bildēm ir uzliktas kārtīgas ūdenszīmes, taču tikai pēc tam es sapratu šīs lapas jēgu un ģenialitāti.

Kas tad sportafoto.lv ir tik īpašs? Viens vai vairāki fotogrāfi ir safotografējuši kaut kādas sacensības (cik skatījos lapā, tad bez riteņbraukšanas tiek fotografētas arī skriešanas, orientēšanās, slēpošanas un vieglatlētikas sacensības) un piedāvā tās iegādāties. Pie tam cena ir salīdzinoši ļoti draudzīga – Ls 1.02 par bildi. Šajā gadījumā mani interesēja Baložu velokrosa bildes. Turklāt komplektā ar izdrukātu bildi Uz e-pastu tiks nosūtīts arī bildes fails pilnā izšķirtspējā. Tas nozīmē, ka būtībā lapas fotogrāfi tev par simbolisku samaksu pārdod attēla negatīvus, kurus tu pēc tam vari pavairot brīvi izvēlētā skaitā, ievietot ģimenes fotoalbumā vai kā citādi. Šis projekts man likās interesants tieši tāpēc, ka arī es pats aizraujos ar fotografēšanu un piedaloties sacensībās mazliet nākas izvēlēties starp divām izklaidēm – vai nu fotografēt, vai piedalīties. Piedaloties, protams, gribas arī tikt pie kādas savas bildes. Un ja jau kāds no fotogrāfiem ir mani labi nobildējis, kāpēc lai es nesamaksātu simbolisku summu par savu bildi?

Nākamā nianse, kas mani patīkami pārsteidza bija fakts, ka visām bildēm ir pievienoti atbilstoši atslēgvārdi, tā, piemēram, manām velokrosa bildēm bija pievienots gan vārds un uzvārds, gan mans dalībnieka numurs. Tādējādi es varēju praktiski dažu sekunžu laikā atrast uzreiz VISAS bildes, kurās es esmu labi redzams. Nezinu, kāda ir saikne starp pasākuma organizatoriem un fotogrāfiem, taču fakts ir tāds, ka no sportafoto.lv lapas lietotāja viedokļa tas viss izskatās pēc vienkārši ģeniāla un ērta risinājuma.

Piereģistrējos lapā un mēģināšu intereses pēc pasūtīt kādu savu bildi. Redzēsim, vai pirmais iespaids saglabāsies arī turpmākajā servisa lietošanas laikā. Interesants ir arī fakts, ka šis serviss pēc visa spriežot nāk no Latvijas reģioniem – lapā “par mums” kā adrese ir norādīts Valmieras rajons, Brenguļu pagasts. Malači, tā tik turēt!

Papildināts: No rīta pasūtīju divas bildes, veicu apmaksu izmantojot internetbanku un tikko (nepilnas 5 stundas pēc pasūtījuma veikšanas) manā e-pasta kastītē iekrita abas pasūtītās pilna izmēra bildes:

Sveiki,
paldies par pasūtījumu! Pielikumā pievienotas pilna izmēra fotogrāfijas.
Ceram uz turpmāko sadarbību!
Jauku un sportisku dienu vēlot,
Santa Paegle

Nu ko, sākotnējās uz šo servisu liktās cerības ir pilnībā attaisnotas.