Jau labu laiciņu plānoju iegādāties jaunu portatīvo datoru, jo iepriekšējais jau bija savu laiku nokalpojis – tas tika iegādāts pirms 8 gadiem par bargu naudu – vairāk kā 1000Ls. Tad nu biju dilemmas priekšā – vai nu izvēlēties datoru ar kādu no Windows operētājsistēmām vai izmantot piedāvājumus ar jau uzinstalētu Linux sistēmu un vajadzības gadījumā uzlikt nelegālu Windows. Tā kā reizi pa reizei man uznāk sirdsapziņas pārmetumi par nelegālu programmatūru, tad tomēr izvēlējos datoru ar Windows Vista Home Basic OS.
Diemžēl piedzīvoju vilšanos – aptuveni 3. dienā pēc iegādes pilnīgi viss sāka kārties. Te pati OS izmeta paziņojumus par to, ka esot par maz atmiņas, te vienkārši visas programmas pēc kārtas sāka vērties ciet bez paziņojumiem. Pirmā doma – kāds vīruss. Uzlieku antivīrusu, neko neatrod. Domāju jāsaliek Windows Vista atjauninājumi. Salieku – nekāda efekta. Domāju, ka varbūt kaut ko pats esmu salaidis dēlī un pārinstalēju savu jauno darbarīku. Pagāja pāris dienas un sākas viss no gala. Sāka jau rasties aizdomas par operatīvās atmiņas defektiem, bet ne memtest, ne Windows Vista iebūvētais atmiņas diagnostikas rīks neko neatrada.
Tad nu nospļāvos un secināju – ja jau LEGĀLA programmatūra NESTRĀDĀ, tad jāiet vien atpakaļ pie nelegālās. Notīrīju visu, kas vien saistās ar Windows Vista un uzinstalēju NELEGĀLU Windows XP Pro ar iekļautu SP3. Jā, esmu pirāts. Taču dators man ir vajadzīgs strādāšanai, nevis pārinstalēšanai. Turklāt Microsoft kaut kādu naudiņu tomēr par Vista licenci esmu samaksājis.
Ja pirms šīs saskares pret Windows Vista man bija neitrāla attieksme un bija pat zināma vēlme tikt pie šīs OS (nemēdzu kritizēt to, ko neesmu pats lietojis), tad tagad esmu pievienojies mēreno Vistas nīdēju pulciņam. Gaidīšu nākamo Windows versiju, jo acīmredzot Vista mani nemīl, līdzīgi, kā tas bija ar Windows Me.