Pāris nedēļas atpakaļ pa TV3 noskatījos filmu Rebound (2005) par basketbola treneri un līdz pat šai dienai man neliek mieru tur nozagtais ticamības moments. Filmā viss notikās kā klasiskā Holivudas filmā par sportu – kaut kādi pilnīgi pastarīši cīnās kaut kādā savā sporta veidā, savā līgā un filmas noslēgumā izcīna čempiona titulu.
Šajā gadījumā basektbola treneri spēlēja Martins Lorencs (Martin Lawrence). Filmas sākumā viņš tika pie savas pamatskolas basketbola komandas, pamazām to sāka trenēt un tad kā gadījies kā ne – viņa komanda sāk uzvarēt un tiek finālā.
Viss ir skaisti un jauki līdz pat pašām beigām, kad galvenā varoņa komanda beidzoties spēles pamatlaikam zaudē ar vienu punktu, bet pēdējā metiena laikā pret viņa komandu tiek izdarīts pārkāpums. Lai arī svilpe par pārkāpumu tiek izdarīta apmēram 10 sekundes pēc spēles beigu signāla, tomēr ir viena cita lieta, kuru es nekādi nespēju piedot filmas režisoriem.
Brīdī, kad pamatskolnieks izdara soda metienu, tiek nofilmētas arī viņa kājas. Abu soda metienu brīdī var skaidri redzēt, ka spēlētājs pēc soda metiena izdarīšanas un groza gūšanas piezemējas jau aiz soda metiena līnijas. Jebkuram idiotam, kas ir spēlējis basketbolu ir skaidrs, ka šādi gūti punkti netiek ieskaitīti. Bet nē. Filmā komanda uzvar un dzīvo laimīgi. Pilnīgs analfabētisms basketbolā.