Draugiem.lv klusiņām ieviesuši resursa ieteikšanas pogu komplektā ar ieteikušo cilvēku skaita attēlošanu. Daudzos ārzemju resursos šis mehānisms ir darbojies jau labu laiku (tweetmeme, rebuzz, digg, u.c.). Pievienojot pogai jau ieteikušo cilvēku skaitu diezgan bieži nostrādā psiholoģiskais efekts – “ja jau citi iesaka, tad tas ir forši, es arī ieteikšu”. Pogas lietošana un ievietošana ir gaužām vienkārša – atliek tikai ievietot HTML iframe elementu ar pāris parametriem:

title

Iesakāmā resursa virsraksts (draugiem.lv “Runā” tiks attēlots kā saites teksts)
url
Iesakāmā resursa adrese (nenorādot šo parametru, tiks paņemta lapas adrese no HTTP referrer)
titlePrefix
Neobligāts parametrs, teksts, kas tiks attēlots pirms klikšķināmās saites (nenorādot šo parametru, tiks ņemta iesakāmās saites domēna vērtība)
<iframe height="20" width="84" frameborder="0" src="http://www.draugiem.lv/say/ext/like.php?title=Saites%20teksts&url=http://www.tava.lapa.lv/saite/uz/resursu&titlePrefix=tava.lapa.lv"></iframe>

Rezultātā tas viss izskatās šādi:

Starp citu pēc statistikas datiem, šobrīd vairāki Latvijas interneta resursi diezgan būtisku daļu no savas auditorijas savāc tieši ar draugiem.lv starpniecību un draugu ieteikumiem. Šāda veida ieteikuma poga varētu vēl vairāk motivēt cilvēkus ieteikt saturu.

Klīst runas, ka drīzumā būs vēlviens interesants lapās ievietojamais elements no draugiem.lv puses. Gaidam!