Kopš pašas pirmās Dtweet versijas ir pagājis jau vairāk kā gads. Tolaik tas tika veidots kā projekts, lai nodemonstrētu draugiem.lv api iespējas. Laiks gāja uz priekšu, bet dtweet mazliet bija aizķēries savā attīstības fāzē. Kādu laiku atpakaļ lietotāju ērtībām pievienoju iespēju autorizēties ar draugiem.lv pasi, lai nebūtu jācīnās ar parolēm, e-pastiem un visu pārējo. Taču dtweet lietošana joprojām bija salīdzinoši sarežģīta – draugiem.lv aplikāciju apstiprināšanas mehānisms vienkāršajam lietotājam ir salīdzinoši nesaprotams. Ik pa laikam ienāca arī jautājumi no lietotājiem par jaunām iespējām. Tā nu nolēmu, ka ir vairākas būtiskas lietas, kas ir jāsakārto un ķēros pie pārbūves darbiem. Un te nu tas ir – jaunais dtweet.lv ir uzbūvēts kā draugiem.lv integrētā aplikācija, kas nozīmē, ka vairs nevienā mirklī nav jācīnās ar aplikāciju apstiprināšanu – tikko tu ieej aplikācijā, tev ir jāatbild uz jautājumu par to, vai atļausi aplikācijai piekļūt saviem datiem un viss. Tālāk jau vairs tikai norādi savu Twitter vārdu, kura datus gribēsi publicēt draugiem.lv un viss.

dtweet20

Papildus ir ieviesta arī sinhronizācija otrā virzienā – publicējot ierakstus draugiem.lv pusē, tie tiks publicēti Twitter plūsmā. Tiem, kas aktīvi izmanto draugiem.lv runā un Twitter, šī varētu būt īpaši vērtīga iespēja. Jāpiezīmē, ka vienlaikus ir iespējams lietot abas sinhronizācijas un ieraksti publicējas tikai vienā virzienā. Tas nozīmē, ka ierakstot Twitter, sinhronizējot uz draugiem.lv ar otru sinhronizācijas virzienu ieraksts vairs atkārtoti netiks publicēts.

Vēl daži jaunumi:

  • Vairs nav jānorāda Twitter lietotāja vārds un parole. Virzienā Twitter -> draugiem pietiek ar vienkāršu Twitter vārda ierakstīšanu, otrā virzienā darbojas oAuth autorizācija, kas arī neprasa lietotāja vārda un paroles atklāšanu.
  • Tagad vienam draugiem.lv runā kontam var piesaistīt vairākus Twitter kontus un otrādi. Ieraksti publicēsies visos saistītajos profilos

Noslēgumā neliels grafiks par to, kā aug no twitter pārpublicēto ierakstu skaits:

Kad uznāks iedvesma, pielikšu arī sen prasīto iespēju sinhronizēt tikai tos ierakstus, kas satur noteiktu Twitter “hashtag”. Lai veicas lietojot!