PHP Tester ir neliels eksperiments ar domu “fail early, fail often”, jeb ar minimāliem līdzekļiem un laika ieguldījumu radīts risinājums, kuram ir nepieciešams saprast publikas reakciju un nākotnes potenciālu, iespējams, globālā mērogā.

Laikā, kad mācījos vidusskolā man bija interese piedalīties dažādās ar programmēšanu saistītās aktivitātēs internetā. Tolaik bija populāras dažādas sacensības, kur organizatori bija sagatavojuši uzdevumus, dalībnieki iesūtīja savas programmas, tad tās ar automātiskiem testiem notestēja sistēma un iedeva dalībniekiem rezultātu, ko varēja salīdzināt ar citiem. Tas bija viens no maniem lielākajiem motivatoriem iemācīties programmēt un kļūt labākam par citiem programmētājiem.

Jau labu laiku biju domājis, kā šo procesu varētu pārvērst mūsdienīgākā risinājumā un uz tām programmēšanas valodām un problēmām, ar kurām šobrīd cilvēki sāk darboties. Bieži vien izpildāmas programmas sūtīšana uz serveri nozīmē arī būtiskus drošības riskus. Manā izvēlētajā PHP programmēšanas valodā tie ir pat ļoti izteikti. Tāpēc izveidoju risinājumu, kurā ar serveri notiek vien testa datu / rezultātu apmaiņa. Lai programmētāji nevarētu krāpties ar rezultātiem, testu dati tiek nejauši ģenerēti atbilstoši uzdevumu nosacījumiem katrai testēšanas reizei.

Ko var darīt ar PHP Tester?

  • Pārbaudīt un salīdzināt savas zināšanas ar citiem dalībniekiem. Šobrīd aplikācijā ir pieejami 6 testi, iebūvēts dalībnieku TOP, kurā var redzēt savu rezultātu attiecībā pret pārējiem dalībniekiem.
  • Apgūt jaunas zināšanas. Ja kāda no problēmām iepriekš nav risināta, tad pilnīgi noteikti tiks iegūtas jaunas zināšanas, šobrīd gan ar testiem vajadzētu varēt visai vieglit tikt galā jebkuram kaut nedaudz pieredzējušam PHP programmētājam. Tā kā šai sistēmai var visai viegli pievienot papildus testus, tad arī testu kopa un apgūstamo zināšanu apjoms nav ierobežots. Atliek vien izdomāt pietiekami interesantus testus.
  • Meklēt darbiniekus. Šobrīd programmētājiem, kas tiks galā ar vismaz 4 testiem tiks piedāvāts uzmeklēt kādu darba devēju Latvijā. Kāpēc lai šādu sistēmu neizmantotu arī citi uzņēmumi? Izdomā savu testu, nopublicē sistēmā un saki, ka runāsi tikai ar tiem, kas būs šo testu izpildījuši. Vai arī vienkārši saki, ka tevi interesē tikai darbinieki, kas šajā sistēmā būs izpildījuši vismaz X testus. Papildus – servera pusē ir iespējams redzēt programmētāju izmantotos risinājumus (programmas kods tiek sūtīts līdzi uz serveri). Tādējādi darba devējs var novērtēt, cik saprātīgi cilvēks ir programmējis un kāds tieši ir bijis izvēlētais risinājums.

Kāpēc tikai PHP?

Nav neviena sakarīga iemesla, kāpēc tam visam vajadzētu aprobežoties tikai ar PHP programmēšanas valodu. Tikpat labi var izmantot jebkuru citu programmēšanas valodu, kas spēj sarunāties ar izveidoto serveri un apmainīties ar datiem JSON formātā.

Ja kādam ir interese padarīt šos uzdevumus pieejamus arī citām programmēšanas valodām, tad varu piepalīdzēt ar informāciju, lai tiktu radītas klientu bibliotēkas citām valodām. Kontakti: ingus@webtech.lv.

Komentāros droši var padalīties ar ieteikumiem, kā arī interesantiem testiem, kurus pievienot sistēmai.

Esi gatavs pārspēt kādu? Dodies uz PHP Tester un pierādi, ka vari tikt galā!