Projekti

Pabeigtie projekti. Gan lielāki, gan mazāki

Ja tu raksti savu blogu, izmanto Wordpress dzinēju un vēlies par katru jauno ierakstu savā blogā automātiski paziņot visiem saviem draugiem, tad DraugiemSay Wordpress spraudnis ir domāts tieši tev. Iespēja izvēlēties standarta ievada tekstu, iespēja izvēlēties vai ierakstu publicēt draugiem "Runā" sadaļā, vai nē.

dtweet ir serviss, kas ļauj tev sasaistīt savu Twitter.com profilu ar jebkuru no tev pieejamajiem Draugiem.lv "Runā" sadaļas profiliem. Tajā skaitā ārējiem profiliem. Ko tas nozīmē? Ja tu esi aktīvs Twitter lietotājs un gribi bez liekām pūlēm sasniegt arī Draugiem.lv auditoriju, tad var vienkārši sasaistīt savus kontus un visi ziņojumi (pagaidām atbildes neapstrādājam) tiks publicēti arī atbilstošajā piesaistītajā Draugiem.lv "Runā" profilā.

Izmantotās tehnoloģijas: HTML, CSS, PHP, XML, MySQL

Esmu dvīņu tētis un par šiem priekiem rakstu dienasgrāmatu.

Izmantotās tehnoloģijas: Wordpress

Firefox spraudnis Mafiozi.lv spēlētājiem. Pārlūkprogrammas statusa joslā parāda izvēlētā spēlētāja galvenos spēles parametrus.

Izmantotās tehnoloģijas: XUL, JavaScript

Mini projekti

Neliela izmēra projekti, kuri savas ierobežotās funkcionalitātes dēļ nav pārtapuši par pilnvērtīgiem web projektiem.

nic.lv ik pa laikam tiek publicēti domēna vārdi, kurus to esošie īpašnieki nav pagarinājuši. Lai katru dienu nebūtu jādodas uz nic.lv jāautorizējas, uzrakstīju mini-projektu, kas to visu izdara manā vietā. Projektam ir pieejama arī RSS barotne.

Izmantotās tehnoloģijas cURL, PHP, MySQL, cron

Senie projekti

Projekti, kurus esmu radījis labu laiku atpakaļ. Daļa no tiem var vairs nefunkcionēt vai arī jau ir pilnībā pārbūvēti.

Uzņēmuma mājas lapa. Risinājums uz paša radītās satura vadības sistēmas WiseCMS bāzes. Papildus integrācija ar lidlaukā uz vietas esošu laika apstākļu staciju.

Izmantotās tehnoloģijas: PHP, MySQL, HTML, CSS, JavaScript.

Biju viens no pirmajiem Latvijā, kurš izveidoja savu CSS dizainu agrāk tik populārajai CSS popularizēšanas iniciatīvai CSS Zen garden.

Izmantotās tehnoloģijas: CSS

Līnijdejotāju kluba mājas lapa. Izmanto modificētu WiseCMS satura vadības sistēmu ar iespējām uzskaitīt deju nodarbību apmeklējumu, biedru naudu maksas, tikai kluba biedriem pieejamas sadaļas, u.c. Darbojas vēl šobrīd.

Izmantotās tehnoloģijas: PHP, MySQL, HTML, CSS, JavaScript

Vēl mācoties vidusskolā paspēju radīt brīnumus. Skatoties dažādus ārzemju programmētāju darbus, radīju arī pirmo (ja vien nemaldos) klaviatūras trenažieri latviešu valodā. Projekts tika veiksmīgi iekļauts Latvijas Izglītības Informatizācijas sistēmas projektā, par ko arī saņēmu pienācīgu atalgojumu. Īsti neatceros, bet liekas, ka kopš šī projekta radīšanas vairs neko saprātīgu Delphi programmēšanas vidē neesmu paveicis.

Izmantotās tehnoloģijas: Delphi programmēšanas valoda.

Protesta projekts pret akciju "Skaties divreiz", kas aicināja autovadītājus divreiz skatīties spoguļos, lai pamanītu zemu lidojošos motobraucējus. Projekts vairs nedarbojas.

Izmantotās tehnoloģijas: HTML, CSS, JavaScript

Intranets LTV iekšējām vajadzībām - minimāla dokumentu vadības sistēma, forums, sludinājumi, utt. Diemžēl neguva darbinieku atsaucību un pēc brīža tika nomainīts ar citu programmatūru.

Izmantotās tehnoloģijas: PHP, HTML, CSS, JavaScript

Salīdzinoši vienkāršas satura vadības sistēmas izstrāde un ieviešana. LTV mājas lapa uz šīs sistēmas darbojās diezgan ilgi, līdz tika noslēgts līgums ar kādu firmu, kas pārņēma lapas uzturēšanu. Projekta ietvaros TV programmas importēšana no ārprātīga formāta teksta failiem, dokumentu atliktā publicēšana, u.c. tam laikam ne pārāk raksturīgas lietas.

Izmantotās tehnoloģijas: PHP, HTML, CSS, JavaScript, MySQL

Pavisam senās LTV Panorāma statiskās mājas lapas nomaiņa ar dinamisku mājas lapu. Tajā skaitā veco datu imports un citas nianses.

Izmantotās tehnoloģijas: PHP, HTML, CSS, JavaScript

LTV videotēkas arhīvs tika radīts no nulles vairākus gadus pēc tam, kad tika ieviests LTV Ziņu dienesta arhīvs. Ņemot vērā nekvalitatīvos datus un praktiski ļoti sarežģīti realizējamo datu migrāciju, tika nolemts datus vadīt no jauna pēc sistēmas izstrādes. Noslēguma fāzē veikta integrācija ar iepriekš radīto LTV Ziņu dienesta arhīvu.

Izmantotās tehnoloģijas: PHP, HTML, CSS, JavaScript, AJAX

Mans pats pirmais darbs kā algotam PHP programmētājam - uzdevums nomigrēt esošo LTV Ziņu dienesta arhīvu no MS Access datubāzes uz kaut ko vairāk koplietojamu. Tapa aptuveni pusotra mēneša laikā ar intensīvu PHP iespēju un web programmēšanas kā tādas apguvi. Toreiz arhīvā esošie pārdesmit tūkstoši ierakstu likās ārprātīgs datu apjoms. Darbojas vēl šobrīd.

Izmantotās tehnoloģijas: PHP, MySQL, HTML, CSS, Javascript

P.S. projekta URL norādīju kā ltv.lv, jo arhīvs nav pieejams ārpus LTV ēkas.

Kārtējā senā haltūra, risinājums balstīts uz paša radīto WiseCMS satura vadības sistēmu. Izskatās, ka šobrīd jau mājas lapa ir pārbūvēta.

Izmantotās tehnoloģijas: PHP, MySQL, HTML, CSS, JavaScript

Senos laikos, kad pārlūkos vēl nebija automātiski iebūvētas pareizrakstības pārbaudes un kad Mozilla produktiem vēl nebija latviešu valodas versiju, saliku kopā pāris gatavus komponentus un izveidoju latviešu valodas pareizrakstības pārbaudes risinājumu Mozilla Firefox un Mozilla Thunderbird produktiem.

Eksperimenti ar Google Gadgets / OpenSocial tehnoloģijām. To ietvaros izveidoju pavisam triviālu gadget, kuru var izmanto igoogle.com lapā.

Izmantotās tehnoloģijas: PHP, HTML, CSS, JavaScript, XML.

Viena no senajām haltūrām, uzņēmuma mājas lapa. Pēc visa spriežot, darbojas vēl šobrīd. Izmantota iepriekš paša radīta triviāla satura vadības sistēma ar kodēto nosaukumu WiseCMS.

Izmantotās tehnoloģijas: PHP, MySQL, HTML, CSS, JavaScript